Tussenkomst overheid en mutualiteiten

Het is mogelijk om een deel van de kosten terug te krijgen via de overheid (belastingsaftrek) of via je mutualiteit. Deze tussenkomst is bedoeld voor iedereen (afhankelijk van de specifieke voorwaarden). Voor gezinnen die het financieel moeilijk hebben zijn er hiernaast nog extra verminderingen via het fonds op maat (meer info hier).

OPGELET: de info hieronder is niet noodzakelijk up-to-date. Kijk altijd op de website van de instelling voor de juiste info.

Belastingsvermindering voor weekends en kampen

  • VOOR WIE?
    • Kinderen jonger dan 12 jaar
    • Kinderen met zware handicap jonger dan 18 jaar
  • HOEVEEL TERUGBETAALD?
    • 45% van het geld voor weekends en kampen. (niet voor het jaarlijks lidgeld)
    • Maximum €11,20 per dag
  • HOE?

Mutualiteiten

Verschillende mutualiteiten komen ook tussen bij de inschrijving van uw kind in een jeugdbeweging en bij kampgeld. Hieronder vindt u een overzicht voor enkele courante mutualiteiten. Om hierop aanspraak te maken moet u het juiste document afprinten (via de desbetreffende mutualiteit) en het al zoveel mogelijk invullen. Spreek nadien één van de leiders van jouw kind aan, zodat zij de laatste gegevens nog kunnen aanvullen en ondertekenen. Dit kan gemakkelijk voor of na de vergadering of op kamp.

  • Neutraal ziekenfonds